Implant Tedavisinin Avantajları

Implant Tedavisinin Avantajları
Diş implantının en büyük avantajının diğer tedavi metotlarına göre daha sağlam güvenilir ve rahat kullanımının olmasıdır. İmplantın bu derece başarılı olmasını sağlayan en önemli unsur, ağızda tek başına bir yapı olarak bulunmasıdır. İmplant tedavisinden önce kullanılan köprü ve kuron tedavilerinde, bu yapıların sağlam dişlerden destek alması nedeniyle bu yapılara komşu olan dişler büyük zarar görmekteydi. İmplant sadece bu açıdan değerlendirildiğinde bile, hem hasta açısından, hem de diş doktoru açısından avantajlı bir duruma gelmektedir.

-Daha estetik bir görüntü elde edilir.

-Hareketli protez kullanımı zorunluluğu ortadan kalkar.

– İmplament abutment ve bar dizaynlarında; laboratuvarda yıllarca köprü modelasyon ve freze teknisyenleri olarak çalışan kişiler dijital ortamda dizayn konusunda eğitilir. Kusursuz dizayn bu şekilde ortaya çıkar. Yani İmplament’te çalışan dizayn teknisyenler aynı zamanda diş protez teknikerleridir. Ağız yapınızın tedaviye alışma süresi tamamen ortadan kalkarak, konforlu, estetik ve sağlıklı bir tedavi sağlar.

-Dişsiz ağızlarda bile sabit protez kullanma şansı ortaya çıkar.

-Yeterli kemik desteği olmadığı için oynayan hareketli protezlerde, gerekli tutuculuk sağlanabilir.

-Üst total protezlerin damağı kapatan tasarımından dolayı oluşan tat alma duyusunun azalması ve mide bulantısı gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olur.

-Daha iyi bir çiğneme fonksiyonu ve buna bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanır.

-Sağlıklı bir diş görünümü kazanılması sonucu, hastanın özgüveni yerine gelir.
Copyright © 2017 | Implament | Web Tasarım Deltawebsistem